Cemiyet

BBDSO’dan BUSADER katkılarıyla Tıp Bayramı’na özel konser

2 dak. okuma süresi

BUSADER Federasyonu, 14 Mart Tıp Bayramını Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’nın özel konseriyle kutladı.           

Şef Orhun Orhon yönetiminde, dünyanın en genç trompet sanatçılarından Lucienne Renaudin Vary’nin konuk olduğu Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’nın 14 Mart Tıp Bayramı Özel Konseri, BUSADER Federasyonu’nun katkılarıyla gerçekleşti.

Kurulduğu ilk günden bu yana eğitim ve  sağlık alanlarında anlamlı sosyal sorumluluk projelerine imza atan ve her zaman sağlık emekçilerinin yanında olan BUSADER Federasyonu Bursa  Dernekleri, 14 Mart Tıp Bayramı’nda da hekimleri unutmadı.

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’nın (BBDSO) 14 Mart Tıp Bayramı Özel Konseri’ne sponsor olan BUSADER Federasyonu Bursa Dernekleri (Bursa/Genç/Veteran/Sanart BUSADER), Bursalılara Şef Orhun Orhon yönetiminde, 24 yaşındaki genç trompet sanatçısı Lucienne Renaudin Vary’nin konuk olduğu çok özel bir konser izlettirdi. Başta hekimler olmak üzere sağlık çalışanlarının çoğunlukta olduğu Bursalı sanatseverler, Merinos AKKM’de gerçekleşen ve Turina’nın ‘La Oraccion DelTorrero Op. 34’ eseriyle başlayan konserde, trompetin genç yeteneğinden, Hummel’in ‘Allegro con spirito’, ‘Andante’ ve‘Rondo’ eserlerini dinledi.

Konserin sonunda ise BUSADER Federasyonu yönetimi tarafından BBDSO sanatçıları ve Bursa Filarmoni Derneği yönetimi  ile  Şef Orhun Orhon ve Lucienne Renaudin Vary kutlama yemeğinde ağırlandı. Filarmoni Derneği Başkanı Mehdi Kamruz ,  Başkan Zerrin Özgüle’ye katkılarından dolayı  teşekkür plaketi sundu.

Konserin konuk sanatçısı Lucienne Renaudin Vary, sahnede yalınayak sergilediği trompet performansıyla büyük alkış aldı.

BBDSO’nın 14 Mart Tıp Bayramı Özel Konseri’ni Şef Orhun Orhon yönetti.

Merinos AKKM’ni dolduran sanatseverler, Şef Orhun Orhon, konuk sanatçı Lucienne Renaudin Vary ve BBDSO’nı alkışlarıyla ödüllendirdi.

Konserin sonunda BUSADER Federasyonu yönetimi tarafından BBDSO sanatçıları ve Bursa Filarmoni Derneği yönetimi ile birlikte kutlama yemeğinde ağırlanan Şef Orhun Orhon ve Lucienne Renaudin Vary, Başkan Zerrin Özgüle’ye gecenin anısına bir teşekkür plaketi sundu.

Bursa BUSADER Başkanı Elif Evke, Tülin Günbatılı, Prof. Dr. Bülent Oktay, BUSADER Federasyonu Başkanı Zerrin Özgüle, Fatma Yılmaz, Sanart BUSADER Başkanı Sinem Uğurgün

Prof. Dr. İbrahim Hızalan, Mehmet Nuri Erbak

Aliki Kızıl, Ayça Solakoğlu, Polina Çilingir

Bursa Filarmoni Derneği Başkanı Mehdi Kamruz, BUSADER Federasyonu Başkanı Zerrin Özgüle

Sibel ve Murat Metin

Filiz Boyalıklı

Bursa BUSADER Başkanı Elif Evke, BUÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Funda Coşkun

Burcu Sevilmiş, Ersen Yelkenkaya, Burçak Yelkenkaya

Prof. Dr. Bülent Oktay ve eşi Özlem Oktay

Jasmin Karpuzoğlu

Belgin ve Erman Çelikaksoy

Hande Tüfekçioğlu

Mesil ve Cahit Aysu

Asiye Pampu

Prof. Dr. Füsun Kuter ile eşi Dr. Murat Kuter

Leyla Uyar Cantürk

İlgili Yazılar
Cemiyet

Anneler iftarda buluştu

1 dak. okuma süresi
Türk Anneler Derneği (TAD) Bursa Şubesi üyeleri, her yıl ramazan ayında geleneksel olarak düzenlenen iftar davetinde bir araya geldi. Geçen ay gerçekleşen…
Cemiyet

Yoncadır Kadın Derneği iftarda bir araya geldi

1 dak. okuma süresi
Bursa’da aktif olarak faaliyet gösteren ve gerçekleştirdikleri projeler ile adından sıkça söz ettiren Yoncadır Kadın Derneği üyeleri Royal İmza’da düzenlenen iftar programında…
Cemiyet

BUSADER ailesi iftarda buluştu

2 dak. okuma süresi
BUSADER Federasyonu bünyesinde yer alan Bursa BUSADER, Veteran  BUSADER, Genç  BUSADER ve Sanart BUSADER’in yardımsever üyeleri düzenlenen iftar davetinde buluştu. Birleşik Uluslararası…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir