Cemiyet

BBDSO’dan BUSADER katkılarıyla Tıp Bayramı’na özel konser

2 dak. okuma süresi

BUSADER Federasyonu, 14 Mart Tıp Bayramını Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’nın özel konseriyle kutladı.           

Şef Orhun Orhon yönetiminde, dünyanın en genç trompet sanatçılarından Lucienne Renaudin Vary’nin konuk olduğu Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’nın 14 Mart Tıp Bayramı Özel Konseri, BUSADER Federasyonu’nun katkılarıyla gerçekleşti.

Kurulduğu ilk günden bu yana eğitim ve  sağlık alanlarında anlamlı sosyal sorumluluk projelerine imza atan ve her zaman sağlık emekçilerinin yanında olan BUSADER Federasyonu Bursa  Dernekleri, 14 Mart Tıp Bayramı’nda da hekimleri unutmadı.

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’nın (BBDSO) 14 Mart Tıp Bayramı Özel Konseri’ne sponsor olan BUSADER Federasyonu Bursa Dernekleri (Bursa/Genç/Veteran/Sanart BUSADER), Bursalılara Şef Orhun Orhon yönetiminde, 24 yaşındaki genç trompet sanatçısı Lucienne Renaudin Vary’nin konuk olduğu çok özel bir konser izlettirdi. Başta hekimler olmak üzere sağlık çalışanlarının çoğunlukta olduğu Bursalı sanatseverler, Merinos AKKM’de gerçekleşen ve Turina’nın ‘La Oraccion DelTorrero Op. 34’ eseriyle başlayan konserde, trompetin genç yeteneğinden, Hummel’in ‘Allegro con spirito’, ‘Andante’ ve‘Rondo’ eserlerini dinledi.

Konserin sonunda ise BUSADER Federasyonu yönetimi tarafından BBDSO sanatçıları ve Bursa Filarmoni Derneği yönetimi  ile  Şef Orhun Orhon ve Lucienne Renaudin Vary kutlama yemeğinde ağırlandı. Filarmoni Derneği Başkanı Mehdi Kamruz ,  Başkan Zerrin Özgüle’ye katkılarından dolayı  teşekkür plaketi sundu.

Konserin konuk sanatçısı Lucienne Renaudin Vary, sahnede yalınayak sergilediği trompet performansıyla büyük alkış aldı.

BBDSO’nın 14 Mart Tıp Bayramı Özel Konseri’ni Şef Orhun Orhon yönetti.

Merinos AKKM’ni dolduran sanatseverler, Şef Orhun Orhon, konuk sanatçı Lucienne Renaudin Vary ve BBDSO’nı alkışlarıyla ödüllendirdi.

Konserin sonunda BUSADER Federasyonu yönetimi tarafından BBDSO sanatçıları ve Bursa Filarmoni Derneği yönetimi ile birlikte kutlama yemeğinde ağırlanan Şef Orhun Orhon ve Lucienne Renaudin Vary, Başkan Zerrin Özgüle’ye gecenin anısına bir teşekkür plaketi sundu.

Bursa BUSADER Başkanı Elif Evke, Tülin Günbatılı, Prof. Dr. Bülent Oktay, BUSADER Federasyonu Başkanı Zerrin Özgüle, Fatma Yılmaz, Sanart BUSADER Başkanı Sinem Uğurgün

Prof. Dr. İbrahim Hızalan, Mehmet Nuri Erbak

Aliki Kızıl, Ayça Solakoğlu, Polina Çilingir

Bursa Filarmoni Derneği Başkanı Mehdi Kamruz, BUSADER Federasyonu Başkanı Zerrin Özgüle

Sibel ve Murat Metin

Filiz Boyalıklı

Bursa BUSADER Başkanı Elif Evke, BUÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Funda Coşkun

Burcu Sevilmiş, Ersen Yelkenkaya, Burçak Yelkenkaya

Prof. Dr. Bülent Oktay ve eşi Özlem Oktay

Jasmin Karpuzoğlu

Belgin ve Erman Çelikaksoy

Hande Tüfekçioğlu

Mesil ve Cahit Aysu

Asiye Pampu

Prof. Dr. Füsun Kuter ile eşi Dr. Murat Kuter

Leyla Uyar Cantürk

İlgili Yazılar
Cemiyet

Bursa Yeşil Rotary’de Mustafa Gürkan Midilliç dönemi

2 dak. okuma süresi
Bursa Yeşil Rotary Kulübü’nün 2024-2025 Dönem Başkanı Mustafa Gürkan Midilliç oldu. Midilliç görevi Cem Şanlı’dan devraldı. Bursa Yeşil Rotary Kulübü devir teslim…
Cemiyet

Veteran BUSADER'den sezona şık veda                            

1 dak. okuma süresi
Bursa’nın önde gelen sivil toplum örgütlerinden Veteran BUSADER, yoğun ve bir o kadar da verimli geçen dönemi şık bir davetle noktaladı. Birleşik…
Cemiyet

Ayaz'ın en özel gecesi

1 dak. okuma süresi
Bursalı genç ve başarılı iş insanı Mahmut işbilir ile eşi Fatoş İşbilir’in oğulları Ayaz, görkemli bir düğünle erkekliğe ilk adımını attı. İşbilir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir