Magazin

Bursa Festivali’nde Yıldız’lı final

2 dak. okuma süresi

Bu yıl 61. si gerçekleştirilen Uluslararası Bursa Festivali, Yıldız Tilbe’nin muhteşem konseriyle final yaptı.

BURSADA MAGAZİN

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla, ATIŞ Şirketler Grubu ana sponsorluğunda bu yıl 61’si düzenlenen Uluslararası Bursa Festivali, söz yazarı, besteci ve usta yorumcu, Yıldız Tilbe’nin unutulmayacak konseri ile son buldu.

Oyak Renault’un etkinlik sponsoru olduğu konserde, ünlü sanatçı dillerden düşmeyen bestelerini Açıkhava Tiyatrosu’nu dolduran Bursalı hayranları için seslendirdi.

Şarkılarıyla hem duygulandırdı, hem coşturdu
Türk pop müziğinin tartışmasız en iyi yorumcularından biri olan Tilbe, sahneye “Delikanlım” şarkısıyla çıktı. Hüznü ve coşkuyu aynı anda yaşattığı şarkılarına, hayranlarının da eşlik ettiği sanatçının, muhteşem performansı izleyenlerden büyük alkış aldı.

Dansları, seyircilerle diyaloğu ile kalpleri fetheden Tilbe, “El Adamı”, “Çabuk Olalım Aşkım”, “Aşk Laftan Anlamaz ki”, “Kandıramazsın Beni” ve “Haberin Olsun” gibi unutulmaz şarkıları ile seyircileri hem duygulandırdı, hem coşturdu. Konserinin ardından Açıkhava Tiyatrosu’ndan ayrılırken, kendini bekleyen hayranlarını kırmayan Yıldız Tilbe, Bursalı sevenleriyle tek tek fotoğraf çekindi.

Konser sonunda sanatçıya muhteşem gece için teşekkür plaketi sunan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 35. Altın Karagöz Halk Dansları ile birlikte 7 Temmuz’da başlayan ve 14 Temmuz’dan itibaren birbirinden değerli sanatçıları Bursalılarla buluşturan Uluslararası Bursa Festivali’nin 61. sinin Yıldız’lı bir konserle sonuna gelindiğini söyledi.

Birçok özelliğinin yanı sıra Bursa’nın bir kültür sanat şehri olduğunun altını çizen Başkan Aktaş, “61 yıldır hiç ara vermeden devam eden Türkiye’nin en uzun soluklu festivali olan Uluslararası Bursa Festivali, renkli bir kültüre sahip Bursamızı daha da renklendiriyor. 61 yıllık bu kervanın devam etmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yıldız Tilbe’nin enerjisine ve performansına hayranlığını dile getiren Başkan Aktaş, bu yıl festivalin 61. kez Bursalılarla buluşmasına katkı sağlayan Atış Şirketler Grubu ile gecenin sponsoru Oyak Renault’a ve tüm sponsorlarımızla birlikte, Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) Başkanı ve çalışanlarına teşekkür etti.

Başkan Alinur Aktaş’ı sahneye çıkarken “Bursalımısın Kadifeli Gelin” şarkısıyla karşılayan ünlü sanatçı, bu şehri çok sevdiğini söyledi. Bursa’nın havasına ve özellikle kaplıcalarına hayran olduğunun altını çizen Tilbe, bu konserde kendisini yalnız bırakmayan Bursalı hayranlarına teşekkür etti.

İlgili Yazılar
Magazin

Kanser hastası çocuklara YASAV morali

1 dak. okuma süresi
Yarına Şans Ver Kulübü’nün (YASAV) iyilik melekleri, 15 Şubat Çocuk Çağı Kanser Günü’nde kemoterapi tedavisi gören miniklere keyif dolu anlar yaşattı. YASAV…
Magazin

YASAV'dan Bursa'da Bir Sanat Akşamı

2 dak. okuma süresi
Yarına Şans Ver Kulübü (YASAV), Bursalı şair ve hekim Dr. Hüsamettin Olgun’un şiirlerinden bestelenen eserlerin birbirinden usta sanatçılar tarafından seslendirildiği ‘Bursa’da Bir…
Magazin

Bursa BUSADER’den bir AŞKSADER gecesi

1 dak. okuma süresi
BUSADER Federasyonu bünyesinde yer alan Bursa BUSADER, 14 Şubat Sevgililer Günü’nü çok özel bir geceyle kutladı. AŞKSADER Gecesi’nde sahneye çıkan BUSADER üyeleri,…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir