Foto GaleriMagazin

Gülben Ergen kolları sıvadı! 11 ilde anaokulu…

1 dak. okuma süresi

Bugüne dek kurduğu Çocuklar Gülsün Diye Derneği ile Türkiye’nin birçok yerinde anaokulu yaptıran Gülben Ergen kolları sıvadı. Şarkıcı afet bölgesindeki 11 ilde birer anaokulu yaptıracak.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremde can kayıpları ile birlikte depremzedelerin hali de can yakmaya devam ediyor.

Birçok isim depremzedelere maddi ve manevi anlamda yardımlarını yapıyor. Gülben Ergen’de depremzede çocuklar için harekete geçti.

2010 yılında kurduğu “Çocuklar Gülsün Diye Derneği’yle birçok ilimizde anaokulu yaptırmıştı.

Şimdi ise Hatay, Kahramanmaraş, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Osmaniye, Kilis, Şanlıurfa, Elazığ, Malatya’da anaokulu yapmak için kolları sıvadı.

Canla başla çalışmaya başladık diyerek destek bekledi: Ergen “Derneğimizin hedefi depremden yara almış, eğitimi yarım kalmış çocuklarımızı hak ettikleri eğitime kavuşturmak” dedi. Kahramanmaraş merkez üssü meydana gelen 7.7 ve 7.6’lık depremler; Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa’da büyük yıkımlara neden oldu.

Şarkıcı Gülben Ergen de deprem sonucu gerçekleşen yıkımlarda yakınlarından acı haber aldı. Gülben Ergen, ”Serdar’ımız… Çocuklar Gülsün Diye Derneği’nin gönüllüsü. Kara haber bugün geldi” diyerek acı gelişmeyi takipçileriyle paylaştı. Ünlü isim, ”Serdar kardeşim, ikizi, annesi ve ablasının cansız bedenleri bugün enkaz altından çıkarıldı. Sabır Allah’ım” ifadelerini kullandı.

Pros

  • +

Cons

  • -
İlgili Yazılar
Magazin

Kanser hastası çocuklara YASAV morali

1 dak. okuma süresi
Yarına Şans Ver Kulübü’nün (YASAV) iyilik melekleri, 15 Şubat Çocuk Çağı Kanser Günü’nde kemoterapi tedavisi gören miniklere keyif dolu anlar yaşattı. YASAV…
Magazin

YASAV'dan Bursa'da Bir Sanat Akşamı

2 dak. okuma süresi
Yarına Şans Ver Kulübü (YASAV), Bursalı şair ve hekim Dr. Hüsamettin Olgun’un şiirlerinden bestelenen eserlerin birbirinden usta sanatçılar tarafından seslendirildiği ‘Bursa’da Bir…
Magazin

Bursa BUSADER’den bir AŞKSADER gecesi

1 dak. okuma süresi
BUSADER Federasyonu bünyesinde yer alan Bursa BUSADER, 14 Şubat Sevgililer Günü’nü çok özel bir geceyle kutladı. AŞKSADER Gecesi’nde sahneye çıkan BUSADER üyeleri,…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir