Magazin

Meymenet’te sıra dışı eğlence! Melih ünlüleri aratmadı

3 dak. okuma süresi

Bursa’nın gözde eğlence mekanlarından biri olan Meymenet By Mixmen’de sahne alan Bursa’nın sevilen solistlerinden Melih Onur Önder, sıra dışı sahnesi ile coşturdu. Sesiyle ünlüleri aratmayan Önder, eğlence müdavimlerine hafızalardan silinmeyecek bir konser yaşattı.

Bursa’nın genç başarılı solistlerinden Melih Onur Önder, sahne aldığı Meymenet by Mixmen’de seslendirdiği şarkılarla mekanı hınca hınç dolduran eğlence müdavimlerini coşturmasını bildi. Gerek sesi gerekse sahne performansı ile sevenlerinin gönlümde bir kez daha taht kuran Melih Onur Önder, yaklaşık üç saat kaldığı sahnesinde sevenlerine dolu dolu bir hafta sonu yaşattı. Melih Onur Önder’in seslendirdiği tüm şarkılara eşlik eden Bursalı eğlence müdavimleri eğlence dolu saatlere imza attılar. Şarkı aralarında sevenleriyle sohbet etmeyi de ihmal etmeyen başarılı solist, şarkılarında kendisine eşlik eden tüm sevenlerine teşekkür etti.

Önder, “Müzik Tarzları Gelişti ve Farklılaştı”

Sahne arası kuliste Herkes Duysun mikrofonlarına açıklamalarda bulunan solist Melih Onur Önder, “Yaklaşık 17 yıldır müzisyenlik yapıyorum. 33 yaşındayım. Bugün misafirim olduğunuz için gurur duyuyoruz. İyi ki bizlerlesiniz. Pandemiden 3-4 ay önce bir single çalışması yaptık. 2,5 milyon civarı bir izlenme yakaladı sonra biraz daha ivme kazandı. Yaklaşık 4-5 yıldır hem yurtdışı hem yurtiçi çeşitli illerde turnelerimiz oluyor. Kısmet bize neler gösterecek, göreceğiz.
Ağırlıklı olarak pop söylüyorum ama benim tarzıma fantezi-pop deniyormuş. Müzik tarzları o kadar gelişti ve farklılaştı ki… Biz sahnede olduğumuz için, mümkün olduğunca ve dilimiz döndüğünce her tarzı okumayı düşünüyoruz. Kısmetse bu yıl bir single çalışması daha yapacağız. Karar aşamasındayız. 4-5 şarkı canlı video çekimli bir akustik proje mi yapsak diye düşünüyoruz. Onun kararını vereceğiz. Önümüzde ki günler bize bunu gösterecek.” diye açıkladı.

Müziğe Başlayacak Gençlere Tavsiyeler

Müziğe başlayan gençlere tavsiye veren Önder, “Müziğe başlayan gençler, hemen hemen her tarzı dinlesinler, hepsinden kapabilecekleri bir şeyler vardır. Ben tu tarzı dinliyorum bunu dinleyeyim demesinler. Sahnede hepsini kullanıyoruz. Büyük sanatçılarda görüyoruz, Pop, fantezi,türkü, sanat müziği vb. her tarz okuyorlar. Gençlerde bunu öğrenerek gitsinler ve eğitim alsınlar.” dedi.

“Neşet Ertaş’ı Örnek Alıyorum”

Örnek aldığı sanatçının Neşet Ertaş olduğunu belirten Melih Onur Önder şu ifadeleri kullandı: “Örnek aldığımdan ziyade benzetildiğim çok kişi oluyor. Ata Demirer’den bir girdiler en son Kubat’ı duydum. ‘Ya ben delirdim ya siz delirdiniz’ dedim. 50 kişiye benzetildim. Sahne’de repertuvar kaynaklı örnek aldığım Tan Taşçı, Gökhan Tepe, Berkay var. Bursa sektörü bizi arabesk müziğe itti. Herhalde 2 senedir arabesk müziğinde ekmeğini yemişliğimiz var. Ben aslen Ankara doğumlu, Kırıkkaleliyim. Örnek aldığım Neşet Ertaş var. Onun gibi usta olmaya çalışıyoruz.”

Küresel Ekonomik Kriz Bursa’da Gece Hayatını Vurdu

Bursa’da gece hayatına eski rağbet olmadığına dikkat çeken Meymenet By Mixmen İşletme Müdürü Samet Kartal, “Yaklaşık 15 yıldır bu sektördeyim. Gece aleminde başladık. Tabiri Caizse, Bursa’da 12’den sonra ki hayata gece alemi deniliyor. Bursa’da gece hayatı biraz daha farklı yönlere doğru insanları çekiyor. Eski rağbet olmamasını tamamen kişisel krize bağlıyorum ve çok fazla mekan var. Son 2-3 yılda gece gezmeleri tamamen haftada 1’e ya da 2’ye düştü. Normalde kişisel akşam yemeğini yiyip, gece 1’den sonra ki hayata geçerlerdi. Bunlar haftada 2’ye, bazen ayda ‘ye kadar düştü. Bunu da tamamen küresel kriz ve fiyatların artmasına bağlıyoruz. Çoğu işletme ile aynı konseptte görünüyoruz ama farklı sosyal projelerde bulunuyoruz. SMA’lı çocukların sesi olduk.” dedi. 

İlgili Yazılar
Magazin

Dialog Time Gayrimenkul’e görkemli açılış  

1 dak. okuma süresi
Emlak sektörünün parlayan yıldızı Dialog Time Gayrimenkul Atabulvarı’nda Broker Gülay Songur girişimciliği ile yoğun davetli topluluğu eşliğinde açıldı. İyi Parti Bursa Milletvekili…
Magazin

Tamer Deniz ve Kemal Aslan buluşması

1 dak. okuma süresi
Bursa’nın gözde eğlence mekanlarından olan Özlüce Levrek’te bu hafta sonu sahne alan O Ses Türkiye yarışmasının başarılı solistlerinden Tamer Deniz birbirinden güzel…
Magazin

Yaza 'Merhaba' dediler

1 dak. okuma süresi
Bursa’nın başarılı iş kadını Derya Aytaç’ın Serenomi Garden’da düzenlediği yaza merhaba Hıdrellez Şenliği çok sayıda kadının katılımıyla renkli görüntülere sahne oldu. Derya…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir