Cemiyet

RUMELİSİAD’tan Cumhuriyetin 100. yılına görkemli kutlama

2 dak. okuma süresi

RUMELİSİAD ailesi, Podyum Davet’te düzenlenen Cumhuriyet Balosu’nda buluştu. Pınar Ayhan’ın performansıyla zenginleşen gece renkli görüntülere sahne olurken Cumhuriyet coşkusu yaşandı.

Çalışmaları ve ürettikleri projeler ile başta Bursa olmak üzere Türkiye’nin önde gelen derneklerinden biri olan Rumelili Yönetici İş Adamı ve Sanayiciler Derneği’nin (RUMELİSİAD), Cumhuriyet’in 100. yıl balosu, Podyum Davet’te yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.

Tüm üyelerin ve eşlerinin katıldığı gece geç saatlere kadar neşe içinde geçti. Gecede tüm konuklarla tek tek yakından ilgilenen RUMELİSİAD Başkanı Zarif Alp, böylesine anlamlı bir gecede tüm üyeleri ve eşlerini bir arada görmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Gecede bir konuşma yapan RUMELİSİAD Başkanı Zarif Alp Cumhuriyetin önemine ve değerlerine dikkat çekerek, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anarak, şöyle konuştu; “RUMELİSİAD ailesi olarak, Cumhuriyetimizi kuran Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına layık olabilmek için her daim işimizi yurtsever bir yaklaşım ile yerine getiriyoruz. Ulusumuzun birliğini ve bütünlüğünü korumak, demokrasiyi güçlendirmek ve toplumsal kalkınmayı ilerletmek yolunda ekonomik adımlarımızı atıyoruz. Cumhuriyeti sadece bir yönetim biçimi olarak değil, yaşam biçimi olarak kabullenmemiz gerekir. ‘Bütün ümidim gençliktedir’ diyen Ata’mızı örnek alıp arkamızdan gelen nesillerin güvenle yaşam süreceği bir dünya için sorumluluklarımızı yerine getirmeye çalışıyoruz. RUMELİSİAD ailesi olarak unutmuyoruz ki Cumhuriyet çok çalışmak, çok üretmekte kutlanır.” dedi.

Başkan Zarif Alp’in Açılış konuşmasının ardından RUMELİSİAD ailesine yeni katılan üyelere rozetleri takılırken, plaketleri takdim edildi.

Akabinde başarılı çalışmalarıyla dikkati çeken ve müzikal belgeselleriyle önemli yer edinen sanatçı Pınar Ayhan, ‘Beni Hatırlayınız’ adlı müzikli dinletisiyle davetlileri Cumhuriyetin ilk yıllarına götürdü. Cumhuriyetin kurulması ve sonrasında yaşanan gelişmelere ışık tutan, o döneme farklı bor pencereden bakan Ayhan, büyük alkış aldı.

Pınar Ayhan’ın gösteriminin ardından Cumhuriyetin 100. yılına özel olarak hazırlanan pasta tüm üyelerin katılımıyla kesildi.

RUMELİSİAD Başkanı Zrif Alp ve eşi Gülçiray Alp

RUMELİSİAD Yönetim Kurulu

İlgili Yazılar
Cemiyet

RUMELİSİAD'tan geleneksel buluşma

1 dak. okuma süresi
Rumelili Yönetici Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (RUMELİSİAD) geleneksel Rumeli Buluşması’nın konukları Doç. Dr. Yüksel Okşak ve Doç. Dr. Cüneyt Dirican oldu….
Cemiyet

Sanart BUSADER'den çok özel buluşma

2 dak. okuma süresi
Sanatla iyilik hareketini birleştiren Sanart BUSADER, bu kez Kızılcık Şerbeti’nin Pembe Hanım’ı Sibel Taşçıoğlu’nu üyeleriyle buluşturdu. Kreatif Direktör Moshe Aelyon moderatörlüğünde Pera…
Cemiyet

Başarabilirsiniz Çünkü Kadınsınız!

1 dak. okuma süresi
Türk Anneler Derneği Bursa Şubesi, Şubat ayı buluşmasında Zayıflama Koçu ve Welness Antrenörü Yeşim Tanatay’ı ağırladı. ‘Başarabilirsiniz Çünkü Kadınsınız’ konulu sunumunda Tanatay,…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir