Magazin

Teksider Başkanı Nermin Ceyhan’ın 100. Yıl mesajı

1 dak. okuma süresi

Tekstil ve Konfeksiyon Sanayi İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nermin Ceyhan, Cumhuriyet’in 100. Yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

TEKSİDER Yönetim Kurulu Başkanı Nermin Ceyhan, mesajında Cumhuriyet’in aydınlık yarınlar için en büyük rehber olduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi:

“Cumhuriyetimizin ilanı, tarihimizin en önemli ve en gurur verici günlerinden birisidir.

Kurtuluş Savaşı’nın ardından Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarınca, büyük bir inanç ve vizyon eseri olarak kurulan Cumhuriyetimizin 100. yaşını büyük bir gurur ve sevinçle kutluyoruz.

29 Ekim; bağımsızlığı, hürriyeti ve milli egemenliği sahiplenen, büyük fedakarlıklarla Cumhuriyete sahip olan milletimizin bayramıdır ve içinde nice kahramanlıklar barındıran büyük bir gündür.

Türkiye Cumhuriyeti, bu topraklarda kader birliği yapmış milyonların en güzel ortaklığıdır. Cumhuriyet, aydınlık yarınlara yürürken, aynı zamanda çocuklarımız için de en güzel rehberdir. Bizlere bıraktıkları bu eşsiz miras için Atamıza ve silah arkadaşlarına minnettarız.

TEKSİDER olarak bizlere düşen; Atatürk’ün “Her Fabrika Bir Kaledir” sözünden hareketle yeni yatırımlarla, üretimle ve ticaretle ekonomik büyümeyi pekiştirmektir. Tüm gücümüzle bunun için çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz.”

İlgili Yazılar
Magazin

Kanser hastası çocuklara YASAV morali

1 dak. okuma süresi
Yarına Şans Ver Kulübü’nün (YASAV) iyilik melekleri, 15 Şubat Çocuk Çağı Kanser Günü’nde kemoterapi tedavisi gören miniklere keyif dolu anlar yaşattı. YASAV…
Magazin

YASAV'dan Bursa'da Bir Sanat Akşamı

2 dak. okuma süresi
Yarına Şans Ver Kulübü (YASAV), Bursalı şair ve hekim Dr. Hüsamettin Olgun’un şiirlerinden bestelenen eserlerin birbirinden usta sanatçılar tarafından seslendirildiği ‘Bursa’da Bir…
Magazin

Bursa BUSADER’den bir AŞKSADER gecesi

1 dak. okuma süresi
BUSADER Federasyonu bünyesinde yer alan Bursa BUSADER, 14 Şubat Sevgililer Günü’nü çok özel bir geceyle kutladı. AŞKSADER Gecesi’nde sahneye çıkan BUSADER üyeleri,…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir