Magazin

YASAV’dan Bursa’da Bir Sanat Akşamı

2 dak. okuma süresi

Yarına Şans Ver Kulübü (YASAV), Bursalı şair ve hekim Dr. Hüsamettin Olgun’un şiirlerinden bestelenen eserlerin birbirinden usta sanatçılar tarafından seslendirildiği ‘Bursa’da Bir Sanat Akşamı’ konseriyle anlamlı bir geceye daha imza attı.

Bursa’da sağlık, eğitim ve spor alanlarında ihtiyaç sahibi kişilere yardım etmek amacıyla kurulan YASAV, örnek teşkil eden proje ve etkinliklerin yanısıra anlamlı kültür-sanat organizasyonlarına da imza atmaya devam ediyor. Bu kez yazdığı eserler bir çok usta isim tarafından bestelenen ve TRT repertuarına alınan Dr. Hüsamettin Olgun onuruna gerçekleşen BAOB’daki konsere ev sahipliği yapan YASAV, Türk sanat müziğinin usta sanatçılarını aynı sahnede buluşturdu.

Bursalı sanatseverlerin büyük ilgi gösterdiği ve Medicana Bursa Hastanesi sponsorluğunda gerçekleşen konserde Güzin Değişmez, Çiğdem Yarkın, Gül Yazıcı, Eda Karaytuğ, Jülide Bilgi, Murat Irkılata, Ertan Bilgi, Nusret Yılmaz, İbrahim Suat Erbay ile YASAV Kültür Sanat Komitesi Başkanı Elif Hanoğlu’nun yansıra saz solistleri Ferruh Yarkın, Göksel Baktagir ve Yurdal Tokcan sahneye çıktı.

TOPLUMSAL SORUMLULUĞUMUZ VAR

Gecenin açılış konuşmasını yapan YASAV Başkanı Emire Cantürk Eren, duygularını dile getirdi. Bursa’da ses getiren işlere imza atmanın haklı gururunu yaşayan Eren, “Bu güzel gece, bir araya gelmemizin yanı sıra, insanlık değerlerine olan inancımızı ve toplumsal sorumluluğumuzu bir kez daha vurgulamak adına önemli bir adım. Hüsamettin Olgun hocamızın özgün şiirleriyle bestelenmiş şarkılarla, duygusal bir atmosferde buluşacak ve birlikte anlamlı anlar yaşayacağız. Saygıdeğer hocamız hoşgeldiniz , desteğiniz ve katılımınız çok kıymetli çok teşekkür ederim” dedi.

YASAV, Bursalı şair ve hekim Dr. Hüsamettin Olgun’un şiirlerinden bestelenen eserlerin birbirinden usta sanatçılar tarafından seslendirildiği ‘Bursa’da Bir Sanat Akşamı’ konseriyle anlamlı bir geceye daha imza attı.

YASAV Başkanı Emire Cantürk Eren

Dr. Hüsamettin Olgun

Emire ve Selçuk Eren

Birgül Ay

Aysun Acar

Elif Temel

Gizem Yılmaz

Macide ve Dr. Hüsamettin Olgun

Medicana Bursa Hastanesi İcra Kurulu Başkanı Dr. Engin Bozkurt ile eşi Mine Bozkurt

Medicana Bursa Hastanesi Başhekimi Dr. Neşe Tunalı

Doç. Dr. Işıl Kasapoğlu ile eşi Prof. Dr. Fikret Kasapoğlu

Özlem & Dr. Ömer Faruk Tabar

Ela Yörüklü

İlknur Aktaş Usta

Kadriye Şahinkaya, Burkay Koç, İrem Özçelik, Gizem Aksungur

Jankat Eser, Dr. Ersin Eser, Prof. Dr. Vedat Köseoğlu, Prof. Dr. Nur Köseoğlu, Dr.Hüsamettin Olgun, Macide Olgun, Sibel Armay, Celal Armay

Konserde sahneye çıkan sanatçılar, gecenin sonunda DDr. Hüsamettin Olgun ve YASAV üyeleriyle hep birlikte objektiflerin karşısına geçti.

İlgili Yazılar
Magazin

LÖSEV'den Bursa'da geleneksel iftar buluşması

2 dak. okuma süresi
Yıl boyunca Lösemi ve kanser hastalarına ayni ve nakdi yardımlarını ulaştıran LÖSEV, Ramazan Ayı’nda bağışçılarının destekleriyle bir taraftan hastalarının iftar sofralarına sıcak…
Magazin

Girişimci Çocuklar Fuarda

2 dak. okuma süresi
Bursa Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen Girişimci Çocuklar Fuar’da etkinliğinde, öğrenciler kendi imal ettikleri ürünleri satışa sundular….
Magazin

‘Yüz Güldüren Anneler’den ‘huzur' veren buluşma

1 dak. okuma süresi
Türk Anneler Derneği (TAD)Bursa Şubesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında ‘Yüz Güldüren Anneler’ soganıyla yaşamlarını huzurevinde sürdüren annelere çok özel…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir