Magazin

Zafer Bayramı Uçurtma Şenliği ile kutlandı

1 dak. okuma süresi

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında hazırlanan ‘Bursa Uçurtma Şenliği’, Yunuseli Havaalanı‘nda yüzlerce uçurtmanın gökyüzüyle buluşmasıyla gerçekleşti. Düzenlenen kutlamalara Kolpa Grubu, Mira,  Ayaz Erdoğan ve Shawty şarkılarıyla renk kattı.

Bursa’nın festival ve şenlik şehri hale gelmesi için renkli çalışmaları hayata geçiren Bursa Büyükşehir Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında ‘Uçurtma Şenliği’ düzenledi.

Yunuseli Havaalanı‘ndaki şenliğe Bursalılar yoğun ilgi gösterdi. Yüzlerce uçurtmanın gökyüzüyle buluştuğu şenlikte, palyaço gösterileri, oyun alanları, yüz boyama, çuval yarışı gibi birbirinden renkli etkinliklerle çocuklar doyasıya eğlendi.

Canlı DJ performansıyla başlayan 3. Uçurtma şenliği Kolpa, Ayaz Erdoğan, Mira ve  Shawty  konseriyle renklendi. Gün boyu düzenlenen tüm etkinliklere katılan Bursalılar unutulmaz bir gün geçirdi.  

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Yunuseli Havaalanı’ndaki ‘Uçurtma Şenliği’ne katılarak çocukların mutluluğuna ortak oldu.

Oyun alanlarında ve etkinlik alanlarında doyasıya eğlenen çocuklarla sohbet eden Başkan Aktaş, uçurtma uçurarak ailelerin coşkusuna ortak oldu. Dünyaca ünlü uçurtma ustası Zahit Mungan’ın  özel olarak hazırladağı ve uçurduğu dev uçurtmalarda büyük ilgi gödü.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101’nci yılını büyük coşkuyla kutladıklarını söyleyen Başkan Alinur Aktaş, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile gazi ve şehitleri rahmet ve minnetle andı.

30 Ağustos’un, Kurtuluş Savaşı’nın başladığı önemli bir tarih olduğunu hatırlatan Başkan Aktaş, “Yunuseli Havaalanı’ndaki Uçurtma Şenliği’nde çocuklarımızın aileleriyle birlikte coşkusunu görüyoruz.

Çocuklarımız burada kendi hazırladıkları uçurtmaları uçurdular. Yüzlerce uçurtma havada ve aileler büyük mutlulukla çocuklarını izliyor” dedi.

İlgili Yazılar
Magazin

Kanser hastası çocuklara YASAV morali

1 dak. okuma süresi
Yarına Şans Ver Kulübü’nün (YASAV) iyilik melekleri, 15 Şubat Çocuk Çağı Kanser Günü’nde kemoterapi tedavisi gören miniklere keyif dolu anlar yaşattı. YASAV…
Magazin

YASAV'dan Bursa'da Bir Sanat Akşamı

2 dak. okuma süresi
Yarına Şans Ver Kulübü (YASAV), Bursalı şair ve hekim Dr. Hüsamettin Olgun’un şiirlerinden bestelenen eserlerin birbirinden usta sanatçılar tarafından seslendirildiği ‘Bursa’da Bir…
Magazin

Bursa BUSADER’den bir AŞKSADER gecesi

1 dak. okuma süresi
BUSADER Federasyonu bünyesinde yer alan Bursa BUSADER, 14 Şubat Sevgililer Günü’nü çok özel bir geceyle kutladı. AŞKSADER Gecesi’nde sahneye çıkan BUSADER üyeleri,…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir