Cemiyet

GESİAD üyeleri geleneksel iftar programında buluştu

2 dak. okuma süresi

Bursalı Genç Sanayici ve İş Adamları Derneği (GESİAD) tarafından düzenlenen iftar yemeği, Almira Otel’de gerçekleşti.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen iftar yemeğinin bu yılki konukları, İlahiyatçı Yazar Prof. Dr. Mehmet Okuyan ve Felsefeci-İlahiyatçı Prof. Dr. Caner Taslaman oldu.

GESİAD BAŞKANI PAPATYA: ŞARTLAR ZOR FAKAT BAŞKA TÜRKİYE YOK

Genç Sanayici İş İnsanları ve Yöneticileri Derneği (GESİAD) Başkanı Tolga Papatya, “Konuklarımızın bizlere aktaracağı değerlendirmeleri merakla bekliyoruz. Uzun bir zamandan beri her geçen gün bir önceki aratır oldu. Dünyayı, doğal kaynakları hoyratça tüketirken insanların birbirine saygısı kalmadığı ortamı yaşar olduk. Savaşlar, salgınlar bizleri çok yordu. Paranın değerinin kalmadığı bir zamandayız. En masum ifadeyle bu durum artık hepimizi zorluyor. Yarının ne getireceğini bilemiyoruz ama şunu biliyoruz ki, başka Türkiye yok.” dedi.

“RAMAZAN, RUHUN DOYMASINI ÖĞRENDİĞİMİZ AYDIR”

‘Ramazan, bedeni gıdalardan uzak tutmayı, ruhun doymasını öğrendiğimiz zamandır’ diyen İlahiyatçı ve Yazar Prof. Dr. Mehmet Okuyan, “Benim özel çalışma alanım, Kuran yorumu anlamında tefsirdir. Ramazan ayı, Kuran-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı aydır. İnsanlara diyorum ki: İnandığınız Kuran’ı okudunuz mu? Anlıyorsanız, okuyorsunuzdur. Bu toplum Kuran’a dair sevgi besliyor ama tanımadan seviyor. Halbuki tanısaydı daha çok sevecekti. Ramazan aslında yemeklerden uzak tutma ayı gibi görünüyor ama akşam sofraları adeta iftar değil israf kültürü. Ramazan, bedeni gıdalardan uzak tutmayı, ruhun doymasını öğrendiğimiz bir zamandır.” şeklinde konuştu.

“İNANÇ VE EYLEM BİR ARADA OLMALIDIR”

Ramazan kazanımlarını felsefi olarak değerlendiren Felsefeci ve İlahiyatçı Prof. Dr. Caner Taslaman şu ifadeleri kullandı: “İmanı görmezsek, ibadeti anlayamayız. İnanç ve eylem bir arada olmalıdır. Bütün rızıkları veren Allah, ‘12 ayın 11’inde helal olan her şeyi yiyebilirsiniz’ diyor. ‘1 ay yemeyin’ diyor. Rızıkların sahibi Allah’tır.” dedi.

GESİAD Yönetim Kurulu

Gecenin açılış konuşmasını GESİAD Başkanı Tolga Papatya yaptı.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen iftar yemeğinin bu yılki konukları, İlahiyatçı Yazar Prof. Dr. Mehmet Okuyan ve Felsefeci-İlahiyatçı Prof. Dr. Caner Taslaman oldu.

Düzenlenen iftara çok sayıda konuk katıldı.

Düzenlenen GESİAD’IN tüm üyeleri ve eşleri katıldı.

Düzenlenen iftara çok sayıda konuk katıldı.

GESİAD Başkanı Tolga Papatya

Savaş-Öznur Karagöz

Nebil-Merve Yılmaz

Ufuk-İnci Erdoğan

Ümmühan-Emrah Anadolu

Ramazan-Hülya Kaya

Faruk Korun

Sinan Alp

Ömer Faruk Korun, Ramazan Kaya, GESİAD Başkanı Tolga Papatya, Gürsel Durmuş

Orhan Efe

Uğur-Sudan Şahin

Ahmet-Çiğdem Parseker

TEKSTİLDER Başkanı Nermin Ceyhan

Gizem-Egemen Kepir

Denizhan Sezgin

Özge-Özgür Yıldız

Cem-Meltem Yıldız, İdris Doğru

Gülperi Boz, Deniz Cansel

Melih- Neslişah Özgür

Simge Kaya, Neslihan Şahin

Semih Kayıkçı, İrem Bali

Duygu-Gürkan Keskin

Esra Yalçın

Müge-Recep İzmirli

Oya Eroğlu

İlgili Yazılar
Cemiyet

Anneler iftarda buluştu

1 dak. okuma süresi
Türk Anneler Derneği (TAD) Bursa Şubesi üyeleri, her yıl ramazan ayında geleneksel olarak düzenlenen iftar davetinde bir araya geldi. Geçen ay gerçekleşen…
Cemiyet

Yoncadır Kadın Derneği iftarda bir araya geldi

1 dak. okuma süresi
Bursa’da aktif olarak faaliyet gösteren ve gerçekleştirdikleri projeler ile adından sıkça söz ettiren Yoncadır Kadın Derneği üyeleri Royal İmza’da düzenlenen iftar programında…
Cemiyet

BUSADER ailesi iftarda buluştu

2 dak. okuma süresi
BUSADER Federasyonu bünyesinde yer alan Bursa BUSADER, Veteran  BUSADER, Genç  BUSADER ve Sanart BUSADER’in yardımsever üyeleri düzenlenen iftar davetinde buluştu. Birleşik Uluslararası…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir