Magazin

Komşusunun yardımına Saadet Işıl Aksoy yetişti

2 dak. okuma süresi

Saadet Işıl Aksoy 2014 yılında iş insanı Pamir Kıraner’le evlenmiş, 2020 yılında da kızı Marisa Gülcan dünyaya gelmişti. Güzel oyuncu, komşusunun yardımına yetişti. Bijon anahtarını aldı lastik değiştirdi.

Saadet Işıl Aksoy aynı zamanda menajeri olan Pamir Kıraner ile 2014’te aralık ayında sessiz sedasız nikah masasına oturmuştu. Kadıköy Evlendirme Dairesi’nde nikâh masasına oturan oyuncu Saadet Işıl Aksoy ile Pamir Kıraner’in rötarlı düğünün yapmıştı.

Düğün törenine çiftin yakın dostları ile aile fertlerinin yanı sıra sanat dünyasından da çok sayıda ünlü isim katılmıştı. 3 yıl önce de kızları Marisa Gülcan dünyaya gelmişti. Saadet Işık Aksoy otomobilinin tekeri patlayan komşusunun yardımına koştu. Güzel oyuncu yaşadığı büyük gururu sevenleriyle paylaştı. Eline kriko ve bijon anahtarını alan ünlü oyuncu önce patlayan lastiği söktü, sonra yenisiyle değiştirdi.

O anların videosunu Instagram hesabından yayınlayan Aksoy paylaşımına, ‘Ne sandınız Türk kadını var burada’ notunu düştü.

Aksoy yaptığı açıklamada da ‘Ne iş olsa yaparım, aç kalmam. Öyle durduğuma aldanmayın, lastiği gerçekten değiştirdim. Gururluyum’ dedi.

Daha önce Hello’ya konuşan oyuncu, “Bizde iki gezegenin çarpışması gibi bir durum oldu. Tüm gereken bileşenler bir araya geldi ve biz birbirimizi bulduk. Etkisi de son derece sarsıcı ve büyüktü. 11 yıl geçti ve bu sürede aşkın farklı hallerini yaşıyoruz gibi hissediyorum” dedi.

Şahmeran’da rol alan Saadet Işıl Aksoy, Hello dergisine röportaj verdi. Oyuncu, “Son yıllarda seni en sarsan öğretiler neler oldu?” sorusunu “Son zamanlarda beni en çok etkileyen; yaşam döngüsü.Ölümü de hayat kadar doğal kabul edebilmek. Bir de çocukluğuma ve gençliğime çok şefkat gösterdiğim, dönüp dönüp o kızın başını okşadığım, haksızlık yapanlara ‘Susun ulan’ dediğim bir dönemdeyim” diye yanıtladı.

“Köpeğim Kaju benim ilk çocuğum. Kızım Marisa’dan önce anneliği Kaju ile tecrübe ettim. Haksızlığa, ikiyüzlülüğe ve güçlünün, güçsüzü ezmesine çok sinirlenirim.”

“Eşim Pamir ile 11 yıldır aşkın farklı hallerini yaşıyoruz. -Hayal etmenin sonu yok benim için. Saadet Işıl Aksoy, 29 Ağustos 1983 tarihinde İstanbul’da doğdu. İki abisi var. Babası Nevşehir kökenli, Annesi Edirne ve Siirt kökenli. Annesi İnci Aksoy Polis Başmüfettişi. Babası Anıl Aksoy Emekli Başkomiser olup 2013 yılının başında vefat etti.

Acıbadem Lisesi’nden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. 2010 yılında Robert Harling’in yazarlığını yaptığı, Tiyatrokare tarafından sahnelenen “Çelik Manolyalar” adlı tiyatro oyununda rol aldı. İlk beyazperde deneyimi Semih Kaplanoğlu’nun Yumurta filmiyle 2007 yılında olmuştur. Bu film ile 2007 Şili’nin Valdivia Uluslararası Film Festivali ve 2007 Saraybosna Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı, 2007 Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Behlül Dal Genç Yetenek Özel Ödülü’nü kazandı.

İlgili Yazılar
Magazin

Tamer Deniz ve Kemal Aslan buluşması

1 dak. okuma süresi
Bursa’nın gözde eğlence mekanlarından olan Özlüce Levrek’te bu hafta sonu sahne alan O Ses Türkiye yarışmasının başarılı solistlerinden Tamer Deniz birbirinden güzel…
Magazin

Yaza 'Merhaba' dediler

1 dak. okuma süresi
Bursa’nın başarılı iş kadını Derya Aytaç’ın Serenomi Garden’da düzenlediği yaza merhaba Hıdrellez Şenliği çok sayıda kadının katılımıyla renkli görüntülere sahne oldu. Derya…
CemiyetMagazin

Beyaz iyilik için Bursa sahnesinde

2 dak. okuma süresi
Ünlü şovmen Beyaz, Yarına Şans Ver Kulübü ve Bursa Kükürtlü Lions Kulübü’nün ortak organizasyonuyla hastanelerin çocuk servislerine sınıf yapmak için Bursa’da sahneye…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir