Magazin

TKB’den anlamlı sezon açılışı 

1 dak. okuma süresi

Türk Kadınlar Birliği Bursa Şubesi tarafından derneğin sezon açılış toplantısı ve üye kabul töreni tüm üyelerin katılımıyla gerçekleştirildi.  

Cumhuriyetin 100′ncü yılında kız çocuklarının eğitimine destek olmak amacıyla, Türk Kadınlar Birliği Bursa Şubesi’nin tüm üyelerinin bir araya geldiği etkinlik Merinos Atatürk Kültür Merkezi Hayat lokantasında düzenlendi.

Organizasyona ev sahipliği yapan isim ise Türk Kadınlar Birliği Bursa Şubesi Başkanı Tijen Sözeri Barın oldu. Etkinliğe tüm üyelerin yanı sıra  BUİKAD Başkanı Şeyda Şençayır, Spastik Engelliler Derneği Başkanı Nagehan Güvenir de yer aldı. 

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Türk Kadınlar Birliği Bursa Şubesi Başkanı Tijen Sözeri Barın’ın “Yönetim kurulu ve yürütme kurulu adına hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Bugün Cumhuriyetimizin 100′ncü yılında ve sezon toplantımızın ilk açılışında sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Yaz döneminde kaybettiğimiz kurucu üyelerimizi huzurlarınızda bir kez daha rahmetle anıyorum.  Bizler devrettikleri bu bayrağı alarak ilerleyeceğiz. Kız çocuklarımızın eğitimi için yaptıklarını unutmayacağız. 

“BARIŞIN EĞİTİMLE ÇÖZÜLECEĞİNİ BİLİYORUZ”

Çetin bir yaz dönemi geçirdik. Bu zorlu süreçte Türkiye’nin  ilk kadın derneği olarak kadınların zor bir yaşam biçimi ile mücadele ettiğini biliyoruz. Dernek olarak politikalar üstü bir derneğiz, ama şunu da iyi biliyoruz ki yediğimiz ekmekten aldığımız nefese kadar her şeyin içinde siyaset bulunuyor. Yaşar Kemal’in dediği gibi ‘Dağlar, insanlar ve hatta ölüm bile yorulduysa şimdi her şeyin çözümü barıştır.’ Bizde barışın eğitimle çözüleceğini biliyoruz. Yeni dönemde Türk kadını ve kız çocukları adına başarılı çalışmalar devam edecek.’’ dedi.

İlgili Yazılar
Magazin

Kanser hastası çocuklara YASAV morali

1 dak. okuma süresi
Yarına Şans Ver Kulübü’nün (YASAV) iyilik melekleri, 15 Şubat Çocuk Çağı Kanser Günü’nde kemoterapi tedavisi gören miniklere keyif dolu anlar yaşattı. YASAV…
Magazin

YASAV'dan Bursa'da Bir Sanat Akşamı

2 dak. okuma süresi
Yarına Şans Ver Kulübü (YASAV), Bursalı şair ve hekim Dr. Hüsamettin Olgun’un şiirlerinden bestelenen eserlerin birbirinden usta sanatçılar tarafından seslendirildiği ‘Bursa’da Bir…
Magazin

Bursa BUSADER’den bir AŞKSADER gecesi

1 dak. okuma süresi
BUSADER Federasyonu bünyesinde yer alan Bursa BUSADER, 14 Şubat Sevgililer Günü’nü çok özel bir geceyle kutladı. AŞKSADER Gecesi’nde sahneye çıkan BUSADER üyeleri,…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir