Magazin

Arzu Sabancı BUİKAD’IN konuğu oldu

3 dak. okuma süresi

Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD) tarafından geleneksek olarak düzenlenen ‘Zirveden Gelen Topuk Sesleri’ toplantısının bu ayki konuğu, Hayat Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı, Arzu Sabancı Studio Kurucusu ve Epos7 Derneği Başkanı Sayın Arzu Sabancı oldu.

Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği’nin klasikleşen “Zirveden Gelen Topuk Sesleri” toplantılarının bu ayki konuğu Hayat Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı, Arzu Sabancı Studio Kurucusu ve Epos7 Derneği Başkanı Arzu Sabancı oldu.

 Club Altınceylan’da gerçekleştirilen toplantıya iş kadınlarının yanı sıra, NİLSİAD  Başkanı Yalçın Aras, HOSAB Başkanı Ömer Faruk Korun, KALDER Bursa Şube Başkanı Emin Direkçi, BTSO Meclis Üyesi, Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) Başkanı Sevgi Saygın, ARSİYAD Başkanı Erdinç Acar, GESİAD Başkanı Murat Kaya, BUMİAD Başkanı Mustafa Gümüş, BİSİAD Başkanı İdris Doğrul, GİFED Başkanı Oya Eroğlu,BUSADER Federasyonu Başkanı Zerrin Özgüle, Yarına Şans Ver Derneği Başkanı Emire Cantürk ve Nilüfer Lions Kulübü Başkanı Zeynep Aysan ile kurum ve kuruluşların temsilcileri de  katıldı.  Arzu Sabancı, toplantıda iş kadınlarıyla bilgi ve deneyimlerini paylaştı.

“Tek amacımız kadınlarımızın güçlenmesi”

Programın açılış konuşmasını yapan BUİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Şeyda Şençayır, BUİKAD’ın, bugün birbirinden değerli 9’u kurumsal, toplam 143 üyesi olan güçlü bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirtti. Şençayır, “Bu dönem için mottomuzu  ‘Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100’lerce Güçlü İş Kadını ile daha güçlü bir BUİKAD inşa etmek’ olarak belirledik.  Takım çalışması, üyeler arasında işbirliği ve network çalışmaları gibi değerlerimizle bu hedefe doğru ilerliyoruz. Amacımız sadece kendi üyelerimizin gelişimine değil iş dünyasında yer alan ve yer alacak olan kadınların da güçlenmesi” dedi.

Gerek iş hayatı, gerekse de sosyal – kültürel çalışmalardaki başarılarıyla tanınan, konuk konuşmacı Arzu Sabancı ise, BUİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Şeyda Şençayır’ın moderatörlüğünde iş hayatına nasıl başladığını, edindiği tecrübeleri ve sivil toplum kuruluşları ile yaptığı çalışmaları paylaştı.

Bursa deyince aklına ilk olarak üretken bir şehir ve kendi girişimlerinden biri olan tekstil sektörünün geldiğini aktaran Arzu Sabancı, “Bursa iş dünyasının birbirinden değerli çalışmalarını biliyorum. Ülkemize kattığınız değeri yakından ve izliyor takdir ediyorum” dedi.

“Güçlü Türkiye’nin itici gücü Cumhuriyet kadınları olacaktır”

İş dünyasında kadınların gösterdiği başarıların kendisini mutlu ettiğini belirten Arzu Sabancı, hayatın her alanında olduğu gibi iş dünyasında da tüm kademelerde kadınların işlerine özveri ile değer kattıklarını söyledi. Farklı iş alanlarında girişimci kadınların sayısının artışını gururla izlediğini ifade eden Arzu Sabancı, kadınlara özgüvenli olmalarını ve yaptıkları işe inanmalarını tavsiye etti. Cumhuriyetin 100. yılını kutladığımız bugünlerde ayrı bir heyecan yaşadıklarını anlatan Arzu Sabancı, “İnanıyorum ki Cumhuriyet’in yeni yüzyılı Türkiye’nin her  Alanda atağa geçtiği bir dönem olacak ve bu atağın en büyük destekçisi Cumhuriyet kadınları olacaktır” şeklinde konuştu.

Programın ardından BUİKAD Başkanı Şeyda Şençayır, Arzu Sabancı’ya iş dünyasındaki kadınları simgeleyen bir plaket heykelcik takdiminde bulunup teşekkür etti.

İlgili Yazılar
Magazin

Tamer Deniz ve Kemal Aslan buluşması

1 dak. okuma süresi
Bursa’nın gözde eğlence mekanlarından olan Özlüce Levrek’te bu hafta sonu sahne alan O Ses Türkiye yarışmasının başarılı solistlerinden Tamer Deniz birbirinden güzel…
Magazin

Yaza 'Merhaba' dediler

1 dak. okuma süresi
Bursa’nın başarılı iş kadını Derya Aytaç’ın Serenomi Garden’da düzenlediği yaza merhaba Hıdrellez Şenliği çok sayıda kadının katılımıyla renkli görüntülere sahne oldu. Derya…
CemiyetMagazin

Beyaz iyilik için Bursa sahnesinde

2 dak. okuma süresi
Ünlü şovmen Beyaz, Yarına Şans Ver Kulübü ve Bursa Kükürtlü Lions Kulübü’nün ortak organizasyonuyla hastanelerin çocuk servislerine sınıf yapmak için Bursa’da sahneye…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir