Magazin

Girişimci Çocuklar Fuarda

2 dak. okuma süresi

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen Girişimci Çocuklar Fuar’da etkinliğinde, öğrenciler kendi imal ettikleri ürünleri satışa sundular.

Merinos AKKM Hüdavendigar Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe 9 ayrı ilçeden 50 farklı okuldan 200’ün üzerinde girişimci çocuk katıldı. Öğrenciler, 2 ay boyunca evlerinde okul arkadaşlarıyla birlikte ürettikleri ürünleri, etkinlikte kurdukları stantta satışa sundular. Süs eşyalarından, mutfak gereçlerine, çantalardan, giysilere kadar binlerce çeşit el emeği ürünün yer aldığı fuarda, girişimci çocuklar ürünleri satabilmek için birbirleriyle yarıştılar.

Çocuk Girişimciler Fuar’da etkinliğinin açılışını Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu, çocuklarla birlikte yaptı. İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu, öğrencilerin girişimci ruhlarını ortaya çıkarmak ve üretkenliklerini artırmanın önemine değindi. Bu tür etkinlikler ile çocukların sosyalleşmesini ve girişkenliklerine katkı sağlamaya çalıştıklarını belirten Alireisoğlu, tüm öğrencilere ve velilerine katılımlarından dolayı teşekkür etti.

AKTAŞ, “REEL EKONOMİ VE GİRİŞİMCİLİK BAŞARININ EN ÖNEMLİ NOKTALARI

Girişimci Çocuklar Fuarı’nın açılışında konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da çocuklara tavsiyelerde bulundu. Girişimciliğin hayatta başarılı olmanın en önemli noktalarından biri olduğuna vurgu yapan Başkan Aktaş, “Sevgili çocuklar, Bursa bir sanayi şehri, ekonomi ve girişimci şehri. Sizler de geleceğin iş insanlarısınız. Bu manada bir çaba göstererek başarıya ulaşmanız çok önemli. Bu etkinlik de sizler için önemli bir tecrübe” diye konuştu. Anne babalara da seslenen Aktaş, çocukları korumak ve iyi yetiştirmek istersen onları reel sektörden, piyasadan ve gerçek hayattan koparmalarını, bunun hayattaki başarının en önemli noktalarından olduğunu sözlerine ekledi. Başkan Aktaş ve Milli Eğitim Müdürü Dr. Alireisoğlu, daha sonra stantları gezerek, öğrencilerin kendi imal ettikleri ürünlerden satın aldılar.

Girişimci öğrencilerden Çağan Akhan, okul arkadaşlarıyla birlikte, epoksi kullanarak hediyelik eşyalar ürettiklerini fuarda da bunları sattıklarını söyledi. Buradan kazanacakları parayla daha farklı malzemeler alarak bir sonraki fuara daha çeşitli ürünlerle katılmak istediklerini belirtti. Törene MHP İl Başkan Yardımcısı İsmail Şenol, Ak Parti Nilüfer İlçe Başkanı Furkan Alpaslan ile çok sayıda öğretmen ve veli de katıldı.

İlgili Yazılar
Magazin

Tamer Deniz ve Kemal Aslan buluşması

1 dak. okuma süresi
Bursa’nın gözde eğlence mekanlarından olan Özlüce Levrek’te bu hafta sonu sahne alan O Ses Türkiye yarışmasının başarılı solistlerinden Tamer Deniz birbirinden güzel…
Magazin

Yaza 'Merhaba' dediler

1 dak. okuma süresi
Bursa’nın başarılı iş kadını Derya Aytaç’ın Serenomi Garden’da düzenlediği yaza merhaba Hıdrellez Şenliği çok sayıda kadının katılımıyla renkli görüntülere sahne oldu. Derya…
CemiyetMagazin

Beyaz iyilik için Bursa sahnesinde

2 dak. okuma süresi
Ünlü şovmen Beyaz, Yarına Şans Ver Kulübü ve Bursa Kükürtlü Lions Kulübü’nün ortak organizasyonuyla hastanelerin çocuk servislerine sınıf yapmak için Bursa’da sahneye…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir