Magazin

Zengin Mutfağı Bursalı sanatseverlerle buluştu

1 dak. okuma süresi

Türk sinemasının usta isimlerinden 81 yaşındaki oyuncu Şener Şen’in rol aldığı “ZenginMutfağı” Kültür Park Açık Hava Sahnesi’nde Bursalı sanatseverlerle buluştu.

BKM organizasyonu ile yeni Türkiye turnesine İstanbul’dan başlayan Zengin Mutfağı adlı oyun, dün akşam Kültür Park Açık Hava Sahnesi’nde Bursalı sanatseverler ile buluştu.

 Bursalı  sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği “Zengin Mutfağı” ilk kez 1978’de İstanbul Şehir Tiyatrolarında sahnelendi.

İlk sahnelediği yıldan tam 40 yıl sonra, 2018 yılında usta sanatçı Şener Şen’in “Lütfü Usta” karakteriyle başrolünde yer aldığı oyunda Gizem Ergün, Onay Kaya, Uğur Arda Başkan ve Kutay Sandıkçı rol alıyor.  

Vasıf Öngören‘in dönemin olaylarını eğlenceli biçimde kaleme aldığı eser, tiyatro sahnesinde defalarca yorumlandı, beyazperdeye de uyarlandı.

Şener Şen‘in yanı sıra Doğu Yaşar Akal‘ın yönettiği oyunun konusu şöyle: Cumhuriyet tarihinde görülmüş en büyük işçi hareketi olan 15-16 Haziran 1970olaylarının, zengin bir ailenin mutfağına yansımasının konu alındığı oyun da,evin sadık hizmetlileri gelişen olaylar karşısındaki kayıtsız kalmayacak ve toplumdaki değişimden her biri kendi payına düşeni alacaktır.

İlgili Yazılar
Magazin

Kanser hastası çocuklara YASAV morali

1 dak. okuma süresi
Yarına Şans Ver Kulübü’nün (YASAV) iyilik melekleri, 15 Şubat Çocuk Çağı Kanser Günü’nde kemoterapi tedavisi gören miniklere keyif dolu anlar yaşattı. YASAV…
Magazin

YASAV'dan Bursa'da Bir Sanat Akşamı

2 dak. okuma süresi
Yarına Şans Ver Kulübü (YASAV), Bursalı şair ve hekim Dr. Hüsamettin Olgun’un şiirlerinden bestelenen eserlerin birbirinden usta sanatçılar tarafından seslendirildiği ‘Bursa’da Bir…
Magazin

Bursa BUSADER’den bir AŞKSADER gecesi

1 dak. okuma süresi
BUSADER Federasyonu bünyesinde yer alan Bursa BUSADER, 14 Şubat Sevgililer Günü’nü çok özel bir geceyle kutladı. AŞKSADER Gecesi’nde sahneye çıkan BUSADER üyeleri,…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir