Magazin

Zengin Mutfağı Bursalı sanatseverlerle buluştu

1 dak. okuma süresi

Türk sinemasının usta isimlerinden 81 yaşındaki oyuncu Şener Şen’in rol aldığı “ZenginMutfağı” Kültür Park Açık Hava Sahnesi’nde Bursalı sanatseverlerle buluştu.

BKM organizasyonu ile yeni Türkiye turnesine İstanbul’dan başlayan Zengin Mutfağı adlı oyun, dün akşam Kültür Park Açık Hava Sahnesi’nde Bursalı sanatseverler ile buluştu.

 Bursalı  sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği “Zengin Mutfağı” ilk kez 1978’de İstanbul Şehir Tiyatrolarında sahnelendi.

İlk sahnelediği yıldan tam 40 yıl sonra, 2018 yılında usta sanatçı Şener Şen’in “Lütfü Usta” karakteriyle başrolünde yer aldığı oyunda Gizem Ergün, Onay Kaya, Uğur Arda Başkan ve Kutay Sandıkçı rol alıyor.  

Vasıf Öngören‘in dönemin olaylarını eğlenceli biçimde kaleme aldığı eser, tiyatro sahnesinde defalarca yorumlandı, beyazperdeye de uyarlandı.

Şener Şen‘in yanı sıra Doğu Yaşar Akal‘ın yönettiği oyunun konusu şöyle: Cumhuriyet tarihinde görülmüş en büyük işçi hareketi olan 15-16 Haziran 1970olaylarının, zengin bir ailenin mutfağına yansımasının konu alındığı oyun da,evin sadık hizmetlileri gelişen olaylar karşısındaki kayıtsız kalmayacak ve toplumdaki değişimden her biri kendi payına düşeni alacaktır.

İlgili Yazılar
Magazin

Yaza 'Merhaba' dediler

1 dak. okuma süresi
Bursa’nın başarılı iş kadını Derya Aytaç’ın Serenomi Garden’da düzenlediği yaza merhaba Hıdrellez Şenliği çok sayıda kadının katılımıyla renkli görüntülere sahne oldu. Derya…
CemiyetMagazin

Beyaz iyilik için Bursa sahnesinde

2 dak. okuma süresi
Ünlü şovmen Beyaz, Yarına Şans Ver Kulübü ve Bursa Kükürtlü Lions Kulübü’nün ortak organizasyonuyla hastanelerin çocuk servislerine sınıf yapmak için Bursa’da sahneye…
Magazin

İlk ders zilini  Çetin Altay çaldı

1 dak. okuma süresi
Bursa’da kurulan HND Sanat Atölyesi’nin açılışında oyuncu adaylarıyla buluşan ünlü sanatçı Çetin Altay, ilk ders zilini çaldı. Altay, kursiyerlere tiyatronun kişisel gelişimine…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir